18 Haziran 2016 Cumartesi

Seo rehberi

Merhaba bu içeriğimizde seo ile alakalı birçok öneride bulunacağım.

Seo nedir?

Search Engine Optimization internet sayfanızın Google ve diğer arama motorları tarafından listelenmesine yarayan yapılandırmaların yapılmasının genel adıdır.

Seo çalışması nasıl yapılır?

Seo çalışması nasıl yapılır konusuna cevap vermeden önce bilmeniz gereken önemli meseleler vardır. Bunlar;
Seo çalışmasının işin ehli kişiler tarafından yapılmadığı takdirde sitenizin Google tarafından alt sıralara düşürülmesi muhtemeldir. Ayrıca ban yemiş bir web sayfasının spamdan çıkarılması normal seo fiyatının 2 veya 3 katıdır. Bu uyarıları yaptıktan sonra seo nasıl yapılır sorusunun cevabına geçebiliriz.

Meta etiketleri hazırlanması

Web sitesi için meta etiketleri çok mühimdir.  Etiketler web sayfasının head kısmına yazılır. Aşağıdaki şekilde örneklendirebiliriz;

<meta name="description" content="anahtar kelime sorusunun cevabı bu sitede">

Kelime hacmi analizi

Kelime hacmi konusunda örnek göstermek gerekirse;

Hedef kelimesi seo çalışmaları olan bir internet sitesinde seo hizmetleri kelimesi minimum 5 defa geçmelidir. Ayrıca bir adet kalın bir adet italik ve bir adet bağlantı içermelidir.


Link inşaası
Link inşaasına çok dikkat etmek gereklidir.

Link inşaası nedir?

Link inşaası web sayfanızın linkinin diğer web sitelerine aşama aşama eklenmesidir. Çok önem gerektiren bu işlem yanlış yapılırsa arama motorlarının sitenizi spam olarak algılanması muhtemeldir.

Paravan blog

Paravan blog işlemi çok sık kullanılan yöntemlerdendir.  Peki bu işlem nasıl uygulanır;
Bu yöntem sıklıkla wordpress.com ve blogger.com gibi ücretsiz blog sitelerinden hesap açarak anahtar kelimenize uygun makaleler ekleyerek yapılır.

Burada anlattığımız yöntemler yalnızca bireysel site sahipleri ve minik projeler için geçerli olan tekniklerdir. Kurumsal seo çalışması (eticaret, haber, sosyal ağ vs.) yaptırmak için seo firmalarını tercih etmenizi öneririm.

Doğru seo hizmeti almak için istanbul seo firması olan dogru bilişim ile iletişime geçebilirsiniz.

0212 664 55 32

0531 500 95 44

destek@dogruwebtasarim.com

Çırpıcı mah. 1. Taşocağı sok. No:70/B

Zeytinburnu / İSTANBUL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder